Akbank Artı Para Faiz Oranı ve Diğer Detaylar

Akbank Artı Para Faiz Oranı ve Diğer Detaylar

Son zamanlarda sınırsız isteklerimize sınırlı kaynaklarla karşılmak zorunda kalmaktayız. Bu gibi durumlarda bankaların sunmuş olduğu bazı kolaylıklardan yararlarınız. Bu kolaylıklar sayesinde bir nebzede olsa finansal olarak rahatlamış oluruz. Akbank tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan Artı Para ‘da bu minvalde bir hizmet olup, ani nakit ihtiyaçları, borçların ödenmesi ya da alışverişlerde kullanılabilmektedir. Şimdi sizlere Akbank Artı Parayı biraz daha yakından tanıtarak, Akbank Artı Para Faiz Oranları ve diğer detayları aktarmaya çalışacağız.

Akbank Artı Para Nedir Ne İşe Yarar

Akbank müşterilerinin hesabına tanımlı olan Artı Para acil harcamalarda hesabınızda para olmasa dahi Akbank size kredi açmakta. Her türlü alışveriş nakit ihtiyacını giderebileceğiniz, faturalarınızı ödeyebileceğiniz, havale ve Eft yapabileceğiniz  ve Atmlerden nakit olarak çekebileceğiniz  avantajlı bir kredili mevduat hesabıdır. Kredi kartı borcu, sigorta ödemeleri  ve kredi taksitleriniz içinde kullanabilirsiniz.Bu hesaptan kullanılan paraları taksitli bir şekilde ödemekte büyük bir kolaylık.Artı hesap tanımlandığında kullanılmadığı taktirde herhangi bir faiz veya ek ücret tahsil edilmez.

Akbank Artı Para  Başvuru Yolları

1 Akbank Artı Para kullanmanın  en kolay yolu için  Akbank şubelerine başvurabilirsiniz.

2 İnternet üzerinden Akbank resmi sitesinden (www.akbank.com.tr)  ve mobil üzerinden Akbank direkten kolayca başvurabilirsiniz.

3 Akbank Telefon bankacılığı üzerinden 444 25 25 veya  0850 222 25 25 telefon numaraları üzerinden de baş vurulabilir.

Akbank Artı Para Faiz Oranları

Tabiî ki bu hesaptan yararlanmak için belli bazı ücretler ve faizlerle karşılaşmaktayız.Artı Para günlük faiz olarak uygulanır.Artı hesaptan çekilen avans para ,Artı Hesaba bağlı olan hesaba Artı hesaptan çekilen avans miktarını otomatik olarak çeker ve borç sıfırlanır.Artı Paradan para kullanıp aynı gün içerisinde geri yatırıldığında 1 günlük faiz uygulanır.Hafta sonları Artı paradan yararlanıldığı zaman 3 günlük faiz uygulanmaktadır.Akbank Artı Para Aylık  % 1.84 gibi bir faiz oranı uygulanmaktadır.Akbank Artı Para yıllık faiz oranı ise % 29.09 olarak uygulanmaktadır.Örneklendirmek gerekirse 200Tl  avans çektiğimizi düşünelim ve bu avans parayı aynı gün tekrar hesaba yatırırsak 200,13 Tl olarak yatırmamız gerekir (vergiler dahil.)Bu örneği birde aylık 100 Tl üzerinden örneklendirelim. 100 Tl 30 günlük avans kullandığımızda karşımıza 102.21 (vergiler dahil) gibi bir geri ödeme ile karşılaşmaktayız.

Akbank Artı Parayı Kullanmazsam Faiz Öder miyim

Eğer vadesiz mevduat hesabınıza Akbank Artı Para tanımlaması yapılmış ise; ancak bu artı para sizin tarafınızdan hiç kullanılmıyor ise, bu durumda herhangi bir faiz ödemesi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Sadece Artı paradan para çekilmesi halinde  ödeme yapılması gerekecektir. Akbank ‘ın bu hizmetinin her ne kadar adı Artı Para da olsa; işin mantığında KMH yani kredili mevduat hesabı mantığı vardır.

Yeri gelmişken küçük bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Eğer eliniz bu konuda çok geniş ise; Artı Para olayına daha doğrusu hiçbir bankanın KMH ( kredili mevduat hesabı ) olayına girmemek gerekiyor. Aksi takdirde sürekli eksiye düşülüyor ve bankalara her ay boşu boşuna faiz ödemesi yapılmak zorunda kalınıyor. Bizden uyarması …

 

Akbank Artı Para Faiz Oranı ve Diğer Detaylar
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Başvurusu Alan 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizde 5000 tl 36 ay kredi, anında kredi ve hızlı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*