Anasayfa / Bankalar / Akbank / Akbank Kredi Kartı İptali İşlemi Nasıl Yapılır

Akbank Kredi Kartı İptali İşlemi Nasıl Yapılır

Bir bankaya kredi kartı için başvuruda bulunup almanın çok kolay bir işlem olduğu hepimizin malumudur. Ancak konu bir kredi kartını iptal ettirmeye gelince maalesef akan sular durmakta ve işlem gittikçe zorlaşmaktadır. Yine de son dönemde bunun biraz daha kolay olmaya başladığını söyleyebiliriz. Daha önceki bir çok yazımızda farklı bankların kredi kartı iptali ile ilgili sizlere bilgi  paylaşımda bulunduğumuz üzere bugünkü yazımızda da siz değerli okurlarımız için Akbank Kredi Kartı İptal İşlemi Nasıl Yapılır konusunu ele alacağız.

Şubeler

Tabii ki Akbank ‘tan almış olduğunuz kredi kartının iptali konusunda kullanabileceğiniz kanallardan birisi hiç şüphe yok ki; Akbank şubeleri. Akbank şubelerinden kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız; yapmanız gereken herhangi bir Akbank şubesine gidip, gişe işlemlerinden sıra numarası aldıktan sonra ilgili görevliye kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizii söylemek olacaktır. Bunun için özellikle, sizlere kredi kartınızı iptal ettirmemeniz halinde şöyle şöyle olacak şeklinde teklilfler sunulacak, ancak iptal ettirme konusunda kesin kararlı iseniz bu teklifleri kabul etmemeniz gerekecektir. Bu teklifler arasında; kart aidatı alınmaması, puan yüklenmesi, vs. Gibi teklifler olabilir. Bu noktada tercih size kalmıştır. Ancak dediğimiz gibi kredi kartınızı iptal ettirmeye kesin kararlıysanız, bunu ilgili görevliye söylemeli, ne teklif edilirse edilsin kredi kartınızı iptal ettireceğinizi net bir şekilde dile getirmelisiniz. Kararlı olduğunuzu ilgili görevli anlamalıdır. Tabii ki bu kabalık aşamasına kadar gelmemelidir. Başvurunuzu yaptıktan sonra ilgili görevliden tam olarak kredi kartı iptal işlemlerinizin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini öğrenemeli ve buna göre de sonrasında kredi kartınızı mümkünse üzerindeki hiç bir bilgisi okunmayacak şekilde imha etmelisiniz. Makasla ince bir şekilde kesmeyi deneyebilirsiniz.

Akbank Çağrı Merkezi Telefon Bankacılığı

Akbank Axess kredi kartınızı iptal edebileceğiniz bir başka yöntem ise Akbank Çağrı Merkezi Telefon Bankacılığı ‘nı aramak olacaktır. Akbank Çağrı Merkezi Telefon Bankacılığı telefon numarası 444 25 25  ‘tir. Bu numarayı aradıktan sonra KREDİ KARTI İŞLEMLERİ menüsünden iptal bölümüne girip, burada size söylenecek ilgili adımları izleyerek, sonrasında bağlanacağınız müşteri temsilcisine  kredi karıtnızın iptalini yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. İlgili görevli tarafından da tıpkı şube iptal işleminde olduğu gibi size Akbank Axess kredi kartınızı iptal ettirmemeniz konusunda bazı teklifler yapılacaktır. Bu teklifleri kabul edip etmemek size kalmıştır ancak eğer kesin iptal ettirmek istiyorsanız yine kararlılığınızı bir şekilde karşı tarafa göstermelisiniz. Yine buradan iptal işlemini gerçekleştirdikten sonra da yapmanız gereken kredi kartınızı, üzerindeki bilgiler okunmayacak şekilde İmha etmenizdir. Bunun yanı sıra arzu edenler iptal ettirdikleri kredi kartını bankanın kabul etmesi halinde bankaya da teslim edebilirler. Zaten bu kartlarlar ATM ‘den işlem yapmak istediğinizde, muhtemelen kartınız kapanan bir kart olarak algılanacağı için ATM tarafından alıkonulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Başvurusu Alan 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizde 5000 tl 36 ay kredi, anında kredi ve hızlı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

En Hızlı Kredi Başvurusu Yapılabilen En İyi 5 Banka

Nakit ihtiyacımız olduğunda artık eş dosttan istemek yerine hemen bankaların kapısına dayanır olduk. Bankaların da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*