Bayanlara Evde Oturdukları Yerden Yapabilecekleri 6 İş Tavsiyesi

Bayanlara Evde Oturdukları Yerden Yapabilecekleri 6 İş Tavsiyesi

Evde oturduğun yerden para kazanma fikri kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi? Sabah erken kalkma derdin, çocuğu nereye bırakacağım derdin veya akşama yemeği nasıl yetiştireceğim derdine son. Bunların hiçbirini yapmadığın halde para kazanma imkanın var. Nasıl mı? Gelin hep birlikte bayanlara evde oturdukları yerden yapabilecekleri 6 iş tavsiyesi ile ilgili hemen size paylaşımda bulunalım.

 1-  Hamur İşleri ve Ev Yemekleri Yapmak

Özellikle çalışan hanımlar için misafir ağırlamak gerçekten çok zor. Kısa süre de ev temizliği veya ikram hazırlama düşüncesi çoğu kez kabusa dönüşmektedir. Bu şekilde gerek çalışan hanımlara gerek ev hanımlarına gerekse de öğrencilere yapabileceğiniz her türlü hamur  işleri ve ev yemekleri yapıp pazarlayabilirsiniz.

2 – Sabun Yapmak

Son dönemin trend işlerinden birisi olan organik sabun üretimi oldukça kazanç getiren işlerden birisi. Üstelik çok fazla sermaye istememesi ve yine kolay, evden yapılabilecek bir iş olması nedeniyle bayanlar tarafından oldukça tercih ediliyor.

3-Organik Tarım Hayvancılık

Daha çok çiftlik tarzı yerlerde yaşayan bayanların yapabileceği işler arasında organik tarım ürünü ya da hayvansal ürünü işi de var. Süt, yumurta, peynir, yoğurt, vs gibi bir çok ürünü organik olarak tedarik edip satabilirsiniz.  İnternet ortamından satışın çok kolaylaştığı günümüzde müşteri derdiniz de olmayacak.

4-Terzilik

Farklı tasarımlar yaparak bu tasarımları Instagram, Facebook ya da Twitter üzerinden paylaşıp kendinize bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz. İlginç tasarımlarınız kısa sürede dikkatleri üzerine toplayacaktır.

5-Evde Ders Vermek

Eğer bu konuda yeteneğiniz varsa; en azından ilk okul öğrencilerine temel derslerle ilgili özel ders verebilirsiniz. Aileler çocukları ile ciddi anlamda ilgilenecek kişileri arıyorlar. Sonuçta 2 + 2 ‘nin 4 yaptığını hepimiz biliyoruz. İlla ki öğretmen olmaya da gerek yok.

6-Paketleme yapmak

Kadınların en çok yaptığı işlerden birisi de evden paketleme işleri. Firmalar evlere bu şekilde iş vermeyi daha çok tercih ediyorlar. Hem daha ucuza mâl etmiş oluyorlar hem de daha güzel işler ortaya çıkıyor. Paketleme işlerine örnek olarak; mandal paketleme, ataç paketleme, toplu iğne paketleme, kozmetik ürün paketleme, vs. bir çok işi örnek gösterebiliriz.

Bayanlara Evde Oturdukları Yerden Yapabilecekleri 6 İş Tavsiyesi
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*