Anasayfa / Genel / Borçları Birleştirme (Borç Transfer) Kredisi Veren Bankalar
borc transfer kredisi

Borçları Birleştirme (Borç Transfer) Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizin son 5 yılında kredi ya da kredi kartı mağdurlarının listesini yapsak herhalde ne sayfalar ne de kalemler yetmeyecektir. Tabii ki; bu konuda şahsi hatalarımızı, plansız ev ekonomisi yönetmemizi, lüks düşkünlüğümüzü görmeden bankaları suçlamak en kolayıdır. Bankalar da sütten çıkma ak kaşık değildir ancak bankalar hiçbir zaman bizim istemediğimiz bir kredi ya da kredi kartını zorla diretemezler. Ancak kredi kullanımlarında kredi kartı almayı şart koşmaları gibi durumlar dışında… Hal böyle olunca birkaç bankadan kredi kartı, birkaç bankadan kredi derken bir süre sonra iflas bayrağını çekmekteyiz. Bazı tüketiciler maalesef hangi bankaya ne borcu var artık onu bile takip edemez hale gelmiştir. Ancak bunun da bir yolu vardır. Tüm borçları tek bankaya toplayarak tek bir borca kanalize olarak bu borcu kapatmak. Bunun içinde bu yazımızda sizlere borçları birleştirme (borç transfer) kredisi veren bankalar hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Yazımızın konusu olan borçları birleştirme (borç transferi) kredisi; adından da anlaşılacağı üzere bankalar tarafından borçların kapatılması amacıyla verilen finansman desteğidir. Ancak şunu hatırlatalım ki; bankalar size krediyi verirken direkt olarak elinize parayı vererek gidin borçlarınızı kapatın demez. İlgili bankalardaki borçlarınızı EFT göndererek kapattırır, bunun haricindeki paranıza bloke koyar ve çekmenize izin vermez. Ne zaman ki bu bankalarca borçların tamamı kapanır ve bu konudaki dekontlar tarafınızdan borç transfer kredisi kullandığınız bankaya ibraz edilir daha sonra kalan para üzerindeki bloke kalkar ve siz kalan parayı kullanabilirsiniz. Borçları birleştirme (Borç transferi) kredisinden kısaca bahsettikten sonra bu krediyi veren bankalara bir göz atalım.

Borçları birleştirme (borç transfer) kredisi veren bankalar; Finansbank, Şekerbank, Odeabank, Vakıfbank, Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, HSBC, İş Bankası, ING Bank ‘ı sayabiliriz. Borç birleştirme kredisi faiz oranları ve geri ödeme planları genelde bireysel ihtiyaç kredi oranları ile benzerlik göstermektedir. Ödeme planı oluşturmak istediğiniz bu faiz oranlarını baz aldığınızda çok küçük farklarla sonuca ulaşabilirsiniz. Ayrıca saydığımız bu bankaların internet sitelerinden de kredi hesaplama araçları vasıtası ile borç transfer kredisi hesaplamaları yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İçindekiler1 Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma2 Garanti Bankası İnternet Şifresi Alma3 İnternet Bankacılığı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*