Anasayfa / Evlilik Kredisi / Devlet Destekli Evlilik Kredisi
devlet destekli evlilik kredisi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Vatandaşlarımız arasında maddi sıkıntılardan dolayı bir türlü evlenmeyi düşünemeyen genç çiftlerimiz için devlet eliyle yeni bir çalışma yapılmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının önderliğinde çalışma yapan birkaç bakanlık tarafından alınan yeni karara göre bundan böyle maddi sıkıntılardan ve yetersizliklerden dolayı evlenemeyen gençlerimize devlet eliyle destek yapılacaktır. Bankaların müşterilerine vermiş olduğu evlilik kredisi adıyla devlet destekli evlilik kredi genç çiftlerimize verilecektir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre devlet destekli evlilik kredisinin geri ödemesi faizsiz olacaktır. Evlilik kredisi devlet desteğini almak isteyen vatandaşlarımızın sağlaması gereken şartlara dair Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir bildirge yayınlamıştır. Buna göre;

devlet destekli evlilik kredisi
devlet destekli evlilik kredisi

Evlilik Kredisi Devlet Desteğini Kimler Alabilecek?

Evlilik kredisini almak isteyen genç çiftlerimizde aranan yaş şartı ile ilgili olarak 18 ile 24 yaş, üniversite mezunları için bu yaz sınırı 26 yaş ile sınırlandırılmıştır. Evlilik kredisini talep edecek olan genç çiftlerimizde aranan bir diğer şart ise Türk Ceza Kanununda belirtilen hususlar dahilinde ağır suçlardan herhangi birini işlememe şartı aranmaktadır. Kredi talebinde bulunacak olan kişilerin gerçekten maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyecek olduklarını belgelendirmeleri istenen şartlar arasındadır.

Geri Ödeme Bilgileri

Devlet destekli evlilik kredisi bankalar tarafından 10.000 TL ile sınırlandırılıp, 1 yıl geri ödemeksizin 48 aylık vade üzerinden faizsiz bir şekilde belirlenmiştir. Ayrıca evlenecek olan çiftlerimizden herhangi birinin yetim olması veya öğrencilik döneminde devlet yurtlarında kalmış olması durumunda ise evlilik kredisi 1 yıl ötelenerek 2 yıl geri ödemesiz 48 ay içerisinde faizsiz olarak kullandırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde evlilik kredisi ne demek? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Mutlu beraberliklerini düğün ve nikah törenleri ile süsleyerek dünya evine girmeyi düşünen evli çiftlerimizin önlerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*