Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi

Bankaların kredi ürünlerinden her birey haklı olarak yararlanmak ister. Ancak geliri olmayan bireylere bankalar kredi ve kredi kartı gibi ürünlerinden maalesef ki yararlandırmıyor. Sebebi ise bankalarda gösterilen gelir belgesi ile kendisini garanti altına almak ister. Siz bir bankaya gidip gelirinizi belgeleyemez ve buna rağmen banka size kredi ya da kredi kartını kullandırırsa banka için bir riskten başka bir şey değildir.

Öğrenciler ve özellikle ev hanımları kredisi çekmek için bankaya gidip başvururlar ve genel olarak alınan cevap her zaman aynıdır: “Geliri olmayan bireye kredi kullandırtamıyoruz.” olur. Ev hanımı kredisi veren bankalara başvuru yaparak kredi kullanabilirsiniz. Ev hanımlarına kredisi kullanmak için Şekerbank ’ı size önerebilirim. Ev hanımı iseniz ve kredi kullanmak istiyorsanız bankalara bir gelir göstererek kredi kullanmanız mümkündür. Ev hanımları genel olarak gelirini kira geliri üzerinden gösterebilmektedir. Eğer kira geliri elde ediyorsanız kira gelir beyannamenizi bankaya beyan ederek kredi kullanabilirsiniz. Bankalar kira gelir beyannamesini sizin sahip olduğunuz gelir belgesi olarak kabul edebilirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar
Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Kira gelirinize uygun tutarlarda da kredi kullanmanıza izin verirler. Benim böyle konut ve iş yeri kirası gibi gelir gösterebileceğim bir gelirim yok diyenlerdenseniz ikinci seçeneğiniz daha doğrusu bankalara karşı şansınız ipotekli kredi olmaktadır. Bu durumda banka mülkleri güvence olarak görür ve sizlere kredi vermeyi uygun görebilir. İpotekli kredi kullandığınızda banka mülkünüze ipotek koyacaktır. Eğer kredilerinizde ödememe durumu olursa banka bu mülklere haciz koyarak kredinin kalan kısmını karşılayacaktır.

Ödemelerinizde herhangi bir sorun olmazsa ve kredinizin tamamını öderseniz bankanın mülkünüze koyduğu ipoteği kaldırabilirsiniz. Bir mülkünüz var ve ipotek ile kredi kullanmak istiyorsanız belirli bir yerden gelirinizin olması çok önemlidir. Bankalar ipotek karşılığında kredi vermektedir. Ancak sizin herhangi bir yerden geliriniz yoksa bu durum sizleri oldukça zor durumlara sokabilir. Gelir olmadığı halde veya gelirin her zaman geleceğinin güvencesinin olmadığı hallerde ipotek ile kredi kullanırsanız ödeme güçlüğü çekmenizin olasılığı yüksektir. Bu durumda hem kredi notunuz olumsuz etkilenecektir hem de krediyi ödeyemediğiniz için banka mülkünüze haciz koyacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde dosya masrafsız kredi ve en kolay kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*