Anasayfa / Evlilik Kredisi / Evlilik Kredisi 2018

Evlilik Kredisi 2018

Çeşitli ihtiyaçlara göre kendi bünyesinde bulunan ürünler arasında kredi imkanı sunan bankalar son yıllarda klasik kredi ürünlerinin yanı sıra vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik isim adı altında kredi ürünlerini de sunmaktadırlar. Bu bağlamda özellikle bankaların müşterilerine kullandırmış olduğu kredi ürünleri arasında yer alan ihtiyaç kredileri şimdilerde birçok farklı isim ile anılır hale gelmiştir. Evlenmeyi düşünen çiftlerimiz için devlet, özel ve katılım bankaları evlilik kredisi kullandırmaktadır. Evlilik için gerekli olan kına, nişan, düğün, nikâh ve çiftlerimizin oturacağı evin ihtiyaçları için gerekli olan nakit desteği evlilik kredisi 2016 yılı için tüm bankalar tarafından hazırlanmıştır. Bu krediyi kullanmak isteyen vatandaşlarımızın tek yapması gereken krediyi çekmek istedikleri bankanın şubeleri aracılığı ile başvuruda bulunmalarıdır.

Evlilik kredisi için gerekli şartlar diğer birçok kredi türünde olduğu gibidir. Banka şubeleri aracılığı ile kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımız ilk olarak yanlarına nüfus cüzdanı, aylık geliri gösteren belge ve ikametgah adresini gösteren fatura veya evrak ile başvuruda bulunmalarıdır. Evlilik kredisi 2016 için banka tarafından tüm şartları sağlayan banka müşterileri genel müdürlükler aracılığı ile olumlu sonuç alındıktan sonra kredileri yine banka şubeleri aracılığı ile kullanabilirler. Diğer kredi türlerine göre düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile verilen bu ürünler genellikle birçok banka tarafından 36 ile 60 ay arasındaki vadeler ile kendi müşterilerine kullandırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde evlilik ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Mutlu beraberliklerini düğün ve nikah törenleri ile süsleyerek dünya evine girmeyi düşünen evli çiftlerimizin önlerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*