Anasayfa / Evlilik Kredisi / Evlilik Kredisi Nedir?
evlilik kredisi nedir?

Evlilik Kredisi Nedir?

Ülkemizde hizmet veren finans kuruluşları arasında yer alan bankalar, müşterilerinin talep, istek ve ihtiyaçlarına göre birçok kredi ürünü ile destek vermektedirler. Konut, araç, tüketici, ihtiyaç ve diğer isimlerle ifade edilen kredi ürünleri müşterilerinin talepleri doğrultusunda banka tarafından kullandırılmaktadır. Bu kredi türleri arasında en dikkat çekici olanı şüphesiz ihtiyaç kredileridir. Her bankanın kendi standartlarına göre belirlemiş olduğu bu kredi ürünü eğitim, evlilik v.b. tarzdaki ihtiyaçların karşılanması adına isimlendirilerek bankalar tarafından sunulabilir. Özellikle evlilik kredisi adı altında bankalar tarafından verilen krediler son yıllarda en çok tercih edilenleri arasındadır. Peki, evlilik kredisi nedir? Evlenmeyi planlayıp bir türlü icraata dökemeyen çiftlerimizin gerekli ihtiyaçlarını karşılama adına sunulan kredi türüdür.

evlilik kredisi nedir?
evlilik kredisi nedir?

Bankalar evlilik kredisi ile ilgili olarak nişan, kına, düğün, nikah ve evlilik sonrası oturulacak olan evin donatılması noktasında gerekli görülen tüm ihtiyaçların karşılanması adına bu kredi türü kullandırılır. Bankalar tarafından kredinin çekilmesi ile birlikte geri ödemesi noktasında 36 aydan 60 aya varan vadeler ile kullandırılmaktadır. Düşük faiz oranları ile sunulan bu kredi türü için çiftlerimiz banka şubelerinden faydalanabilirler. Ülkemizde kamusal sermaye destekli, özel banka ve katılım bankası statüsünde bulunan birçok kuruluş evlenmeyi planlayan çiftlerimizin yardımına koşmaktadır. Evlilik kredisi nedir, sorusundan sonra krediyi kullanmak isteyen müşterilerimiz ilk olarak nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adres bilgilerini gösteren evraklar ile banka şubelerine başvuruda bulunabilirler.

Bankaların dışında evlenmeyi planlayan çiftlerimize bir destekte devlet eliyle yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile birleşen birkaç bakanlığın almış olduğu karara göre 18 ile 24 yaş arasındaki gençlerimiz ile üniversite bitiren gençlerimiz için 26 yaşında bulunan herkese devlet destekli kredi verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi 2018 başlıklı makalemizde düğün kredisi ve evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Mutlu beraberliklerini düğün ve nikah törenleri ile süsleyerek dünya evine girmeyi düşünen evli çiftlerimizin önlerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*