Fibabanka Kime Ait ve Güvenilir mi?

Adını son dönemde çok duymaya başladığımız bankalardan Fibabanka. Özellikle kredi notu düşük olanlar için düzenlendiği kredi kampanyası ile yine Kiraz Hesap adlı mevduat hesabıyla bir anda tüketicilerin dikkatlerini üzerine toplayan Fibabanka hakkında hepimizin çok fazla bilgi sahibi olduğunu da söyleyemeyiz. Bizler de bu yazımızda bu konuya ele almaya karar verip, Fibabanka kime ait ve güvenilir mi gibi sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız.

Fibabanka Kimin

Fibabanka aslında çoğumuzun çok iyi tanıdığı ve daha önceden finans ve bankacılık konusunda oldukça tecrübeli olan Fiba Holding ‘e ait bir banka. Fiba Holding de bildiğiniz üzere ülkemizin en zengin ikinci iş adamı (şahsi servet açısından) olan Hüsnü ÖZYEĞİN ‘e ait. Hatta listede yakın zamana kadar ilk sıradayken, Murat ÜLKER ‘in ilk sıraya yerleşmesi sonrasında ikinci sıraya gerilemiştir.

Hüsnü ÖZYEĞİN, daha önceden Finansbank ile finans ve bankacılık piyasasında oldukça adından söz ettirmiş, belli bir süre sonra da bankayı 2006 yılında NBG (National Bank of Greece) adlı büyük bir Yunanistan bankasına satmıştır. Kısa bir süre banka ve finans sektöründen uzak duran Hüsnü ÖZYEĞİN, 2010 yılında tekrar sektöre giriş yapmıştır. Portekiz bankası olan Millenium Bank adlı bankanın Türkiye kanadını satın alan Hüsnü ÖZYEĞİN, 2010 yılında finans ve bankacılık sektörüne merhaba demiş, satın aldığı bankanın da adını Holding ile aynı adı taşıyan Fibabanka olarak değiştirmiştir. Kısa sürede büyüyen banka % 781 kâr artırarak bu anlamda da adından epeyce söz ettirmiştir. Şu anda Fibabanka ‘nın 60 ‘dan fazla şubesi ve bine yakın çalışanı bulunmaktadır.

Fibabank Güvenilir mi

Öncelikle şunun altını çizmek gerekiyor ki; ğlkemizde yapılan yasal düzenlemeler sonrasında artık her mudinin bankadan 50 bin TL ‘ye kadar olan parası devlet güvencesi altındadır. Şimdi Fibabanka güvenilir mi konusuna gelecek olursak; bankanın altında imzası bulunan Hüsnü ÖZYEĞİN isminin bu soruya yeterli bir cevap olacağını söyleyebiliriz.

Fibabanka İnternet Sitesi ve Müşteri Hizmetleri

Fibabanka ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isteyenler bankanın resmi kurumsal internet sitesi olan www.fibabanka.com.tr adresine girebilirler. Bunun yanı sıra 0 850 222 77 77 ya da  444 88 88 nolu telefondan da banka müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Fibabanka Çalışma ve EFT Saatleri

Fibabanka ‘nın çalışma saatleri saat 09:00 ile 17:00 ‘dır. Saat 12 ‘den saat 13 ‘e kadar ise öğle yemeği için Fibabanka şubeleri kapanmaktadır. Fibabanka ‘nın EFT Saatlerine baktığımızda ise; saat 09:00 itibariyle EFT işlemlerinin başladığını, saat 17:00 itibariyle de işlemlerin son bulduğunu görmekteyiz. Tüm bankalarda olduğu gibi Fibabanka ‘da da Resmi tatil günleri ile yine hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerinde EFT işlemi de yapılmamaktadır. Bu zaman dilimlerinde yapacağınız EFT işlemleri ilk iş günü sonrasında yerine getirilecektir. Daha öncesinden paranın aktarılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle saatler dışında EFT yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Fibabanka Kime Ait ve Güvenilir mi?
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*