Garanti Bankası Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırmaya Nasıl Olur

Garanti Bankası Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırmaya Nasıl Olur

Son birkaç yıldır kredi çekme konusunda millet olarak rekorlar kırdığımızı söyleyebiliriz. Tamam krediyi çekiyoruz iyi hoş ancak; geri ödemelerinde herkes aynı şekilde rahat olamıyor, çoğu kişi borçlarını ödemekte tıkanarak icralık olabiliyor. Bu da yıkılan yuvalar, aile arası problemler, gözyaşı olarak geri dönüyor. Aslına bakıldığında; ödenemeyen kredilerde konu icraya kadar düşmeden yapılabilecek bazı şeyler bulunuyor. Bunlardan birisi de borç yapılandırma. Şimdi sizlere bu yazımızda Garanti Bankası ödenmeyen kredi borcu yapılandırması nasıl olur kısaca anlatmaya çalışacağız.

Şube İle Görüşün

Öncelikle şunu söyleyelim. Garanti Bankası ‘nın tarihinde borcunu ödeyemeyen pozisyonuna düşen ilk müşteri siz değilsiniz. Zaten bu durumdan sizde rahatsızsınız. Kaçtığınız yok borcunuzu ödeyeceksiniz ancak işler iyi gitmedi ve sonucu böyle oldu. Onun için ilk önce şu tedirginliği ve karamsarlığı üzerinizden atmalısınız. Bunu attıktan sonra yine bir uyarı olarak; bankacılardan kaçmayın. Borcunuz ödenmediği için sizi aradıklarında açın, konuşun, tabii ki ödemeniz için sizi zorlayacaklardır ancak durumunuzu izah edin. Hatta hatta onların telefon etmesini beklemeden size banka şubenize gidin ve durumunuzu anlatın.

Bu konuda size kredi tahsisi yapan personele durumunuzu anlatmanız daha doğru bir hareket olacaktır. Bu kişiden yardım isteyin ve borcunuzu yapılandırmak istediğinizi söyleyin. Hatta hatta eğer konu bu görevliyi aşıyorsa bankanın şube müdürü ile görüşmek istediğinizi belirtin. Bankanın şube müdürüne de durumunuzu dürüstçe izah ederek borcunuzu ödemek istediğinizi ancak yapılandırmak istediğinizi söyleyin.

Yapılandırma konusunda 2 satır bir dilekçe hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır. Hem de başvurunuzun daha resmi bir anlam kazanmasını sağlayacaktır. İçeriğine de kısaca sebeplerini belirterek, borcunuzun tekrar yapılandırılmasını istebilirsiniz.

Zamanında Hareket Etmek Önemli

Eğer siz kredi borcunuzu yapılandırmak için aylarca beklerseniz bu durumda kredi notunuzu düşecek ve çalıştığınız Garanti Bankası şubesi size kredi vererek, borcunuzu yapılandırmada zorlanacaktır. Dolayısıyla kredi notunuz düşmeden, ödemeleri aksatmaya başladığınız ve sorunun da çözülmeyeceğini düşündüğünüz anda hemen bankanıza başvurun ve yapılandırma talep edin. Bu husus çok önem arz etmektedir sakın ihmal etmeyin.

Müşteri Hizmetlerinden Ön Bilgi Alabilirsiniz

Eğer şubeye gitmeden konu hakkında ön bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu durumda; Garanti Bankası ‘nın müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası olan Alo Garanti 444 0 333 nolu telefonu arayabilirsiniz. Buradan bağlanacağınız herhangi bir müşteri temsilcisine kredinizi yapılandırmak istediğinizi  söyleyip, şartları öğrenmek istediğinizi belirtin. Telefonda size ön bilgilendirme yapılarak, şubelere davet edileceksiniz. En azından aylık taksitlerin ne kadar olacağı, vs. gibi konularda bilgilenebilirsiniz.

Adınıza Kayıtlı Bir Mal Varlığınız Varsa Bunu Kullanın

Eğer kredi notunuzun düşüklüğü nedeniyle Garanti Bankası kredinizi yapılandırmaya pek yanaşmıyorsa; bu durumda adınıza kayıtlı bir gayrimenkulü ipotek ettirerek borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir kefil bulmanız da yararınıza olacaktır.

Garanti Bankası Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırmaya Nasıl Olur
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Başvurusu Alan 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizde 5000 tl 36 ay kredi, anında kredi ve hızlı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*