Anasayfa / EFT Saatleri / İş Bankası EFT Saatleri
EFT Saatleri İş Bankası

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT saatleri; Bankacılık sistemlerinin hızla geliştiği ve teknolojinin giderek hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde artık bankaya gitmeden birçok işlem yapılabilmektedir. Birçok kişinin günün her saatinde kulladığı eft işlemi ile ilgili bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizlere İş Bankası eft saatleri ile ilgili de bilgiler vereceğiz.

Eft Nedir?

Eft elektronik para transferi anlamına gelir. Ve iki farklı hesap arasında para alış verişi yapılmasını sağlar. Eft işlemi için bankaya gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı sistemi üzerinden de eft işlemi yapabilirsiniz.

Eft İşlemi Nasıl Yapılır?

Eft işlemi yapabilmek için hem göndericinin hem de alıcının eft yapamaya müsait bir hesap numarasına ihtiyacı vardır. Geçerli eft numarasına sahip olanlardan her birinin banka eft saatleri birbiri ile değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bankaların eft saatlerine dikkat ederek eft işlemi yapmak kendi yararınıza olacaktır. Eft işlemleri haftasonuna denk geldiği zaman resmi iş gününe denk gelen ilk günde işlem tamamlanmış olur. Bu sebeple acil para işlerinizi hafta sonuna denk getirmemeye özen göstermek kendi yararınıza olacaktır.

İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan İş Bankası Eft saatleri tam gün mesailerinde sabah 08.30 ile 17.00 arası olup ,yarım gün mesai yapıldığı zamanlarda sabah 08.30 ile öğlen 11.45 arasındadır. Eft işlemi süresi içinde yapıldığı takdirde karşı tarafın hesabına 5 ile 10 dakika arasında geçmektedir.

İş Bankası Eft saati içinde EFT işleminizi yaptıktan sonra işlemizin karşı tarafa geçip geçmediğinizi kontrol etmek için banka ile iletişime geçebilirsiniz.

Eft işlemi yaparken işlem yapmak istediğiniz hesap numarasını veya daha sağlam bir işlem için IBAN numarasını kullanabilirsiniz. Her kişinin hesabına ait bir IBAN numarası bulunmaktadır. IBAN numarasını öğrenmek için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İş Bankası ile EFT işlemi yaparken eft işlemi için bir ücret alınmaktadır. Bu ücret karşı tarafa yansıtılmaz.

Eft işlemi yapıldıktan sonra yanlış işlem yapılması halinde işlemin iptali için banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Eft işlemi böylece dondurulur ve isteğiniz halinde ya iptal edilir ya da doğru bilgiler ile eft işlemine devam edilir.

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Çeyiz Parası Nasıl Alınır?

İçindekiler1 2018 SGK Çeyiz Parası Ne Kadar, Kimlere Verilir, Nasıl Alınır?2 Çeyiz Desteği Hangi Durumlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*