Konut Yatırımında Kazandırma İhtimali Yüksek Olan İller

Konut Yatırımında Kazandırma İhtimali Yüksek Olan İller

Türkiye ‘deki gayrimenkul fiyatlarından herkes şikayeti olsa da; aslına bakıldığında dünya genelindeki ülkelerle karşılaştırıldığında ve kıyas edildiğinde halen ucuz olduğunu belirtmek gerekiyor. Yabancı yatırımcılar da bunun farkında olacak ki her yıl konut satışları, özellikle yabancılara satılanlar rekor üstüne rekorlar kırıyor. Yabancıların da dahil olması ile birlikte ister istemez konut fiyatları biraz daha artış gösterdi. Ancak halen ülkemiz konut yatırımı konusunda cazibesini koruyor. Özellikle bazı şehirlerimizdeki konut yatırımlarının yakın gelecekte çok daha fazla değerlenmesi bekleniyor. Şimdi Türkiyede konut yatırımında kazandırma ihtimali yüksek olan illere birlikte bir göz atalım.

İstanbul

Ne olursa olsun liste başı halen İstanbul. Büyüklerin de dediği üzere taşı toprağı altın şehir İstanbul… İstanbul ‘da halen fırsat var mı derseniz cevabımız evet olacaktır. İstanbul; özellikle Kanal İstanbul projesi ile birlikte çok daha fazla kıymetleneceğe benziyor.

Bursa

Konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği bir diğer il ise Bursa. Ve konut fiyatlarının daha da artması bekleniyor. Bunun sebebinin ise; Bursa ‘nın İstanbul ‘un alternatifi olarak düşünülmesi. Sanayi yükünün biraz daha Bursa ‘ya kaydırılması, İstanbul ‘un finans merkezi olarak değerlendirilmesi planları bu fiyatları yükseltmiş durumda. Aynı zamanda İstanbul ile Bursa arasında her geçen gün çeşitliliği artış gösteren ulaşım imkanları da bunu tetikliyor.

Yalova

İstanbul ‘un arka bahçesi olan ve eskiden İstanbul ‘un bir ilçesi olan Yalova; konut fiyatları konusunda tabiri caizse patlama yaşıyor. Osmangazi köprüsü sonrası İstanbul ile bağlantısı daha da sıkılaşan Yalova ‘nın da geleceği parlak …

İzmir

Ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir ‘de konut yatırımı yapmak oldukça doğru bir hareket olacaktır.

Ankara

Başkent özellikle Eskişehir tarafına doğru ciddi bir genişleme gösteriyor. Ankara başkent olarak kaldığı sürece değeri hiçbir zaman azalmayacaktır.

Trabzon

Arapların özellikle yoğun olduğu bölgelerden birisi de Trabzon. Trabzon doğal güzellikleri ile yabancı yatırımcının ilgisini üzerine toplarken aynı zamanda da gerçek değerine yavaş yavaş kavuşuyor. Ancak halen fiyatlar olması gereken noktalarda değil. Bu nedenle fırsat treni kaçmadan değerlendirmeyi düşünenler konuyu yakın takibe alabilir.

Antalya

Yaz aylarında turist patlaması yaşanan şehirlerimiz arasında başı çekenlerden olan Antalya; özellikle yaz tatil dönemlerinde iğne atsanız yere düşmeyecek pozisyona geliyor. Tatil döneminin geniş olması ile de birlikte; kiralık ev bulmak çok zorlaşıyor. Çoğu kişi kiraladığı evleri yerli ve yabancı turistlere günlük olarak kiralıyor. Antalya ‘dan ev alan zararlı çıkmaz diyebiliriz.

Çanakkale

Çanakkale 1915 köprüsünün ihalesi yapıldı ve artık inşaat işleri başlayacak. Köprü ile birlikte şehrin vizyonu daha da değişecektir. Bunun sonucunda da ister istemez gayrimenkul değerleri de bu nispette artış gösterecektir. Fırsat çok fazla uzaklaşmadan Çanakkale ‘deki gayrimenkulleri de yakın takibe almakta fayda var diyebiliriz.

Konut Yatırımında Kazandırma İhtimali Yüksek Olan İller
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*