Kredi Kartından Taksitli Nakit Avansta Ne Kadar Geri Öderim

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avansta Ne Kadar Geri Öderim

Bankaların para satma konusunda tüketicilerin önüne koyduğu ilk projelerden birisinin kredi kartından nakit avans ile para çekme uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar krediler bunun sonrasında daha da yaygın olarak kullanılır hale gelse de; yeni bir yöntem olan kredi kartından taksitli nakit avans uygulamasının da hayata geçirilmesi ile birlikte vatandaşlar kısa süreli nakit ihtiyaçlarında daha çok bunu kullanır hale geldi. Aslında bakıldığında nakit avanslarda faiz oranları normal kredilere göre daha yüksek ama yine de vatandaşların tercihi bu yönde.  Şimdi kredi kartından taksitli nakit avansta ne kadar geri öderim diye merak eden okurlarımız için örnek ödemeler paylaşmaya çalışacağız.

Taksitli Nakit Avansta Faiz Oranı

Yakın zaman önce taksitli nakit avanslarda ve nakit avansta faiz oranları % 2,02 ‘den başlamaktaydı. Ancak rağbet görmesi nedeniyle midir yoksa bankaların yeni bir politikası gereği midir, sebebini bilemiyoruz ancak kredi kartından taksitli nakit avanslarda faiz oranları daha da geriye çekildi. Ortalama faiz oranları % 1,80 ‘lere kadar inerken bunu yüksek meblağlı taksitli nakit avanslarda % 1,49 ‘lara kadar çeken bankalar da bulunuyor. Ayrıca kredi kartından taksitli nakit avans çekimlerinde vade süresi 9 ay iken bu süre de 12 aya kadar uzatıldı. Şimdi biraz da kredi kartından taksitli nakit avans çekmeyi düşünenler için birkaç örnek verelim.

1000 TL 12 ay Taksitli Nakit Avans

Ortalama % 1,69 faiz oranı üzerinden 1000 TL 12 ay taksitli nakit avansın geri ödemelerine baktığımızda; aylık taksitlerin 69 TL ‘ye geldiğini görmekteyiz. Bu haliyle toplam geri ödeme 1140 TL ‘ye denk geliyor. 1 yıl için 140 TL faiz ödenmiş oluyor.

5000 TL 12 Ay Taksitli Nakit Avans

Miktar biraz daha yükseldiği için bankaların çoğu faiz oranlarını daha da düşüyor. 5 bin TL için ortala bir faiz oranı % 1,49 baz alacak olursak; aylık taksitler 467 TL oluyor. Toplam geri ödeme miktarı ise 5 bin 604 TL oluyor. 1 yıl için 600 TL faiz ödenmiş oluyor.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avansta Ne Kadar Geri Öderim
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Garanti Bonus Flexi Kart Başvurusu başlıklı makalemizde bonus flexi, bonus flexsi kart ve flexi kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*