Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Gerek kayıt dışı para işlemlerinin önüne geçmek ve gerekse de artık her işin belgeli bir şekilde yapılmak istenmesi sebebiyle; para ile ilgili işlemlerimizin büyük bir bölümünü bankalar kanalıyla gerçekleştirmeye başladık. Bunun sonucunda da bankaların önemi daha da artarken, bankalardaki iş yükü de aynı oranda artış gösterdi. İş yükünün artmasına rağmen bankaların eskisi gibi metrelerce kuyruk olan ya da sabahtan akşama kadar sıraların beklendiği yerler olması gerektiği düşünülüecek olsa da; şubesiz bankacılık işlemlerinin yaygınlaşması ve bankaların bu konuya ciddi anlamda yatırıp yaparak sürekli kendilerini geliştirmeleri sayesinde bu yoğunluk bir kriz haline gelmeden vakitlice çözüldü. Özellikle son birkaç yıldır mobil bankacılık ve internet bankacılığı hayatımızın her noktasına hakim bir hale geldi. İnternet bankacılığını kullanmak isteyen vatandaşlar arasında ise; halen çekinceleri olan ya da yeterli teknik bilgiye sahip olmadığı için kullanamayan birçok kişi de bulunuyor. İlk defa internet bankacılığı kullanacak olan kişileriin bildiğimiz üzere bir şifre almaları gerekiyor. Çoğu bankanın ilk şifre alma işlemlerini sizlerle paylaştığımız üzere bu yazımızda da Kuveyt Türk internet bankacılığı şifresi nasıl alınır sizlere kısaca izah edeceğiz.

Şubelere Gitmeye Gerek Yok

Bunun için sanıldığı gibi Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine gitmeye ya da müşteri hizmetlerini arayıp, menüler arası dakikalarca dolaşmaya gerek yok. Yapılacak iş sadece bankanın internet sitesine girerek, anlatacağımız şekilde buradaki yönergeleri izleyip şifreyi oluşturmak. Tahminen en fazla 5 dakika sürecek olan bu işlem sonrasında da Kuveyt Türk İnternet şubesini kullanabiliyor hale geleceksiniz.

İlk önce Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın resmi internet sitesi olan www.kuveytturk.com.tr adresine giriyoruz. Burada sağ üst bölümde yer almakta olan İnternet Şubesi butonuna doğru tıklamadan fareyi götürdüğümüzde bir alt menü açılacaktır. Açılan bu alt menüye baktığımızda ANINDA ŞİFRE adlı bir menü olduğu görülecektir. Bu menüye tıklayarak şifre alma işlemimize devam ediyoruz.

ANINDA ŞİFRE alt menüsüne tıkladıktan sonra karşımıza açılacak yeni sayfada; Ad Soyad, TC kimlik numarası ve doğrum tarihi bilgileri bize sorulacaktır. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra DEVAM butonuna tıklamamız gerekiyor.

Sonraki bölümde ise bize bir şifre oluşturmamız istenecektir. Şifremizi oluşturup her iki sekmeye de doğru bir şekilde girdikten sonra işlemimizi onaylayarak artık Kuveyt Türk İnternet Şubesine giriş yapmak için gerekli şifremizi almış olacağız.

Alternatif Yöntemler

Eğer internet ile aranız kötüye ya da bilgisayarınızın güvenli olmadığını düşünüyorsanız bu durumda yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunlardan birincisi tabii ki de herhangi bir Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine giderek internet bankacılığı için ilk şifrenizi almak istediğinizi söylemek olacaktır.

Bir diğer yöntem olarak ise; Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 251 0 123 ya da 444 0 123 nolu telefonu aramak ve ilgili menüden şifre oluşturmayı söyleyebiliriz.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*