Kuveyttürk Bankada Kampüs Nedir?

Kuveyttürk Bankada Kampüs Nedir?

Ülkemiz genç nüfus açısından oldukça yüksek bir nüfus oranına sahip. Üniversite sayısının artması ile birlikte genç nüfusumuzun eğitim oranı da hızla yükselmekte. Gençlerimizin büyük bir bölümü üniversitesi mezunu ya da üniversite öğrencisi desek sanırım abartmış olmayız. Üniversite eğitimi yerine kısa yoldan hayata atılıp çalışmaya başlayanlar da yok değil.  Ancak her ikisini de birlikte götüren öğrenciler de bulunmakta. Özellikle son yıllarda öğrencilere tanınan iş imkanları sayesinde gençlerimiz hem eğitimini tamamlıyor hem de bir yandan çalışıp hayatını kazanıyor. Hayatını kazanmanın yanında aslında daha çok kazandığı bir şey var. O da iş hayatı tecrübesi. Bu yazımızda sizlere bu imkanlardan birisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ayrıntıları makalemizin devamında.. Makalemizi oku ve Bankada kampus nedir hemen öğren.

            Bankada Kampüs; üniversite öğrencilerinden 3. Ve 4.sınıfta okuyanlardan, takım çalışmasına yatkın, katılım bankacılığı konusunda ilgili, iletişimi kuvvetli olan gençlerin yetiştirilmesi ve geliştirilmesi için yarı zamanlı iş ve kariyer imkanı sağlayan, Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından kurulmuş bir sistemdir.

Öğrenciler bu sistem sayesinde; hem kendilerine hem de ailelerine maddi destek sağlarken, bir yandan da sektörde ciddi anlamda (bizce maddi destekten çok daha önemli olan) tecrübe kazanmaktadır. Ayrıca üniversite öğrencisi gencimiz sisteme katılmakla birlikte banka tarafından verilecek bir çok eğitime de katılma fırsatı bulmaktadırlar. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; Katılım Bankacılığı Eğitimi, Temel Bankacılık Eğitimi, Kişisel Gelişim Eğitimi, Satış – Dış Ticaret Eğitimini sayabiliriz. Tabii ki; bu süreçte Bankada Kampüs programını verimli şekilde bitiren adaylar arasından mezun olmaları akabinde banka kadrosuna alınması konusunda da öncelik verilmektedir.

Genel anlamda Bankada Kampüs programının bir üniversite öğrencisine avantajlarını sıralayacak olursak; maddi destek, eğitim desteği, iş tecrübesi, mezuniyet sonrası iş imkanını sıralayabiliriz.

Sizler de üniversite 3. Ya da 4. Sınıf öğrencisiyseniz, katılım bankacılığına ilgi duyuyorsanız, okulunuzu bitirmeden kariyerinizle ilgili adımlar atmak istiyorsanız, bankacılıkla ilgili birçok eğitimden faydalanmak istiyorsanız Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın sunduğu Bankada Kampüs programı için en yakında Kuveyt Türk Şubesi ‘ne müracaat edebilir ve kariyer planlamanızda rakiplerinize karşı maça 1-0 önde başlayabilirsiniz.

Kuveyttürk Bankada Kampüs Nedir?
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*