Anasayfa / Bankalar / Moneygram Hangi Bankalarda Var ?

Moneygram Hangi Bankalarda Var ?

Moneygram hangi bankalarda sizler için araştırdık. Dünyanın git gide globalleşmesi ve büyük bir köy haline gelmesi ile birlikte ülkeler arası faaliyet her geçen büyümüş, ticaret hacimleri artmış, kimi insanlar kendi memleketlerini terk ederek yurt dışında çalışmayı tercih etmiştir. Ayrıca e-ticaretin de her geçen gün popüleritesini arttırması ile birlikte uluslar arası para transferler ile ilgili birçok alternatif çözümler üretilmiştir.

Uluslar arası paran transferinde öncü firmalardan birisi olan Moneygram; Amerika merkezli bir şirket olup 1940 yılından beri sektörde faaliyet göstermekte olup, 200 ülkede 347 000 ofisi bulunmaktadır. Ülkemizde de faaliyet göstermekte olan Moneygram hangi bankalarda var diye soracak olursanız; Denizbank, Bank Asya ve Kuveyt Türk Moneygram ile ortak çalışan bankalardır. Bu bankaların yanı sıra Moneygram; ülkemizde para transferi üzerine faaliyet göstermekte olan Gönder – Al adlı firma ile de uluslar arası para transferi konusunda ortak çalışmaktadır.

Moneygram Para Transferi Ücretleri

Moneygram ’ın transfer ücretleri ile ilgili birkaç bilgi vermek gerekirse; Ermenistan, Moldova, Kırgızistan, Romanya, Tacikistan, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Belarus ülkeleri ile yapılacak para transferlerinde; 01 $ – 50,00 $ arası için 2,90 $ civarında, 50,01 $ – 335,00 $ için 5,00 $ civarında, 335,01 $ – 1 000 $ arası transferlerde ise 10,00 $ civarında masraf alınmaktadır. Bunun yanı sıra 1 000 $ üzerindeki para transferleriniz için ise özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Moneygram üzerinden para gönderme yapabilmek için de yapmanız gerekenler çok basit; size en yakın Moneygram acentesine, resmi bir kimlik belgenizle (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport, ulusal kimlik kartı) başvurmak, para gönderim formunu doldurmak, aldığınız referans numarasını para gönderdiğiniz kişiye bildirmek.

Moneygram üzerinden size gelen parayı alabilmeniz için yapmanız gerekler ise; tarafınıza para gönderen kişiden ilgili referans numarasını alarak, yine en yakın Moneygram acentesine resmi bir kimlik belgenizle gidip, para alım formunu doldurmak ve paranızı teslim almaktır.

Tüm bu uygulamalar bazı ülkeye ve aracıya göre değişiklik gösterebilmekte olup, para transferi yapmaya karar vermeden önce herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için; Moneygram acentesi olan Denizbank, Bank Asya ve Kuveyt Türk şubelerinden birisine giderek detaylı bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İçindekiler1 Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma2 Garanti Bankası İnternet Şifresi Alma3 İnternet Bankacılığı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*