Moneygram Hangi Bankalarla Anlaşmalı

Moneygram Hangi Bankalarla Anlaşmalı

Ticaretin büyüyerek artık uluslar arası bir boyuta geçiş yapması ile birlikte, en önemli sıkıntı alış veriş sonucunda yapılacak para gönderim meselesinde ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine bir çok alternatif yöntem geliştirilmiş, uluslar arası para gönderim işi yapan birçok firma kurulmuştur. Bunlardan bir tanesi de Moneygram adlı şirket olup, dünya genelinde ciddi büyüme rakamlarına ulaşmıştır. Bu yazımızda sizlere Moneygram ‘ı kısaca tanıtarak; Moneygram hangi bankalarla anlaşmalı izah etmeye çalışacağız.

Moneygram adlı şirket; ABD ‘de 1940 yılında dünya genelinde para transferi üzerine bir sistem kurmuş, günümüzde dünya çapında toplamda 200 ülkeye kadar bu sayıyı çıkarmıştır. Moneygram ile para transferi işlemleri anlaşmalı bankalardan ya da Moneygram acentelerinden yapılabilmektedir.

Moneygram ile Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Türkiye ‘de Moneygram ile anlaşması olan bankalar, Bank Asya ( Şu an için tasfiye sürecindedir ), Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Denizbank ‘tır. Ayrıca Gönder – Al isimli para transferi şirketinin de Moneygram ile anlaşması bulunmaktadır.

Moneygram Para Transferi Nasıl Yapılır

Bunun için ilk önce Moneygram ile anlaşmalı bankalara ya da Moneygram acentesine başvurmak gerekmektedir. Başvuru sırasında kimlik belgemizin yanımızda olması gerekmektedir. Acente ya da anlaşmalı bankalara gittikten sonra ilgili görevli tarafından bize bir para gönderim formu verilecektir. Bu formdaki bilgileri doldurduktan sonra imzalayıp ilgili görevliye teslim edilerek ödeme yapılacaktır. İlgili görevli tarafından size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarasını karşı tarafa bildirdikten sonra böylelikle para transferi işlemi tamamlanmış olacaktır.

Moneygram Gelen Parayı Çekme

Bunun için gönderici tarafından size verilen referans numarası ile Moneygram acentesine veya anlaşmalı bankalara kimliğiniz ile birlikte müracaat etmeniz gerekecektir. Referans numaranız ve kimliğinizi ibraz ettikten sonra ilgili görevli tarafından kontroller yapılacak, daha sonrasında da paranız size ödenecektir. Bu işlemler çok kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Moneygram Komisyonları Ne Kadar

Moneygram komisyonları gönderilen para miktarına ve yine gönderilen ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin Türkiye ‘den Rusya ‘ya göndermek istediğiniz 50 dolar para için sizden 2,90 dolar komisyon kesintisi yapılacaktır. Yüklü miktarda para gönderimlerinde ise özel teklifler sunulabilmektedir. Bunun için herhangi bir acente ile irtibata geçilebilir.

Moneygram Hangi Bankalarla Anlaşmalı
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*