Online Kredi Nedir Online Kredi Başvuru Alan Bankalar

Online Kredi Nedir Online Kredi Başvuru Alan Bankalar

Kredi ile ilgili başvuru işlemleri sürekli değişmeye devam ediyor. Gerçi bu değişiklik sadece kredi işlemlerinde değil; bankacılık işlemlerinin büyük bir bölümünde yaşanıyor. İnternetin hayatımıza girmesi ve bunun sonucunda da internet bankacılığı ve mobil bankacılığın kullanımının yaygınlaşması sonucunda bankacılık işleri a dan z ye değişti. Daha önceki bir çok yazımızda size bu yeniliklerden bahsettiğimiz üzere, bu yazımızda da kredi konusundaki son yeniliklerden birisi olan online kredi nedir online kredi başvuru alan bankalara bir göz atmaya çalışacağız.

Online Kredi Ne Demek

Bankalar artık kredi başvurularını; direkt olarak şubelerden almak yerine, internet sitelerinde bu konu için hazırlamış oldukları kredi başvuru formlarından, kısa mesaj ile başvurulardan ya da internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden almaya başladı. Hatta hatta internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden aldığı bu kredi başvuruları sonucunda uygun görülmesi halinde; direkt olarak kredi tutarını kişinin hesabına yatırıyor, şubelere gelmesine gerek kalmıyor. İşte bu tarz kredilere online kredi, başvurusuna da online kredi başvurusu adı veriliyor. Şimdi sizlere bu şekilde online kredi başvurusu alan bankaları da kısa izah edelim.

İnternet Sitesi Üzerinden Kredi Başvurusu Alan Bankalar

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki; artık bankaların büyük bir bölümü internet üzerinden kredi başvurusu almaktadır. İnternet sitelerine bir kredi başvuru formu koyan bu bankalardan kredi başvurusu yapmak isteyenler; ilgili bankanın web sitesine girip buradaki kredi başvuru formlarını doldurmaları yeterli olacaktır. Yaptıkları bu başvuru sonucunda cep telefonlarına kredilerinin başvurusuna ilişkin; başvuruları onaylansa da onaylanmasa da bilgilendirme yapılacaktır.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan Online Kredi Başvurusu Alan Bankalar

Bu bankalara örnek olarak; Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, CEPTETEB, Vakıfbank, T.C. Ziraat Bankası, ING Bank, vs. gibi bankaları örnek verebiliriz.

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Genel itibariyle bankalar arasında küçük farklılıklar ortaya çıksa da; size söyleyeceğimiz yöntemlerle bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle; bankamızın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık platformuna; müşteri numarasıyla da TC kimlik numarası ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Daha sonra giriş yaptıktan sonra BAŞVURULAR bölümüne tıklayıp, burada açılan bölümden de KREDİLER bölümüne tıklıyoruz. Buraya tıkladıktan sonra varsa bankanın kredi kampanyaları karşımıza çıkacak, bu kampanyalardan birisini seçmemiz bizden istenecektir. Seçtikten sonra ise artık ne kadar kredi çekilmek istendiği, vade olarak ne kadar sürede geri ödenmek istediğimiz sorulacaktır. Bu konudaki bilgi girişlerini de yaptıktan sonra ONAYLA ya da DEVAM butonlarına tıklayacağız. Çok kısa süre içerisinde yapılacak incelemeler sonucunda krediniz onaylanacak ya da onaylanmayacaktır. Kredinizin onaylanması halinde; size işlem ile ilgili kredi sözleşmesini kabul edip etmediğiniz sorulacaktır. Kredi sözleşmesini de okuyup kabul ettikten sonra son kez krediyi onaylayıp onaylamadığınız sorulacaktır. ONAY butonuna tıklamanız ile birlikte artık kredi onaylanmış ve para hesabınıza geçmiş olacaktır.

Online Kredi Nedir Online Kredi Başvuru Alan Bankalar
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Başvurusu Alan 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizde 5000 tl 36 ay kredi, anında kredi ve hızlı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*