Ptt Kargo Çalışma Günleri Ve Saatleri 2018

Ptt Kargo Çalışma Günleri Ve Saatleri 2018

Kamu kurumları arasında bir tanesi var ki; neredeyse özel sektördeki rakiplerini ciddi anlamda domine ederek yoluna devam ediyor. Bu kurumun adı PTT ve her geçen günü adını daha da fazla duyurma konusunda hızla ilerliyor. 1840 yılında Osmanlı döneminde kurulan PTT, yaklaşık 176 yıldır üzerine düşen vazifeyi başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Bu yazımızda sizlere PTT  ve PTT Kargo ‘yu kısaca tanıtarak, PTT Kargo Çalışma günleri ve saatleri 2017 yılı için kaçtan kaça kısaca paylaşmaya çalışacağız.

Kuruluşundan günümüze kadar birçok kez isim değişikliği yaşayan PTT; en son olarak yapılan bir kanuni düzenleme ile 23/05/2013 tarihinde Posta ve Telgraf Anonim Şirketi ismini aldı. İsim değişikliği ile birlikte Posta Hizmetleri Kanunu ‘nda yapılan düzenlemeler sonucunda görev alanı tekrar düzenlendi.

Açık belirtmek gerekirse artık PTT şubelerinden yapılamayan iş sayısı oldukça azaldı. HGS alma, bakiye yüklemesinden tutun, kredi borcu ödemeye, kredi çekme imkanından tutun, elektrik faturası ödeme, e devlet şifresi almadan tutun da bilmem nereye kadar çok fazla işlem çeşitliliği bulunmakta.

PTT özellikle kurmuş olduğu online işlem alt yapısı sayesinde, kolay bir şekilde para transferi yapma imkanı da sağlamaktadır. Üstelik müşterilerine PTT Kart ile PTT ATM ‘lerinden para çekme fırsatı da sunan PTT; son olarak PTT Kargo ‘yu hayata geçirerek, lojistik sektörüne de adım atmıştır. Bu konuda özel sektördeki rakipleri ile arasında ciddi bir rekabet bulunan PTT Kargo, işini çok ciddi yapan ve aynı zaman vatandaş tarafından en çok tercih edilen kurumlardan birisi olmuştur.

PTT Kargo Çalışma Günleri Ve Saatleri 2017 yılı için de değişmezken; mesai saatlerinin saat 08:30 ‘da başladığını, saat 17:00 itibariyle de son bulduğunu görmekteyiz. Cumartesi ve Pazar günleri ile yine resmi tatil günlerinde de PTT Kargo ‘lar kapalı olmakta ve çalışma bulunmamaktadır. Ancak burada bir parantez açarak şunu hatırlatalım ki; o da bazı PİM ( Posta İşleme Merkezi ) ve Kargo Dağıtım Merkezi Cumartesi günleri yarım gün mesai yapabilmektedir. Ancak bu sadece bu birimlere özeldir. Normal PTT ve PTT Kargo şubeleri Cumartesi günü çalışmamaktadır.

 

Ptt Kargo Çalışma Günleri Ve Saatleri 2018
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*