Staj Başvurusu Alan Bankalar 2018

Staj Başvurusu Alan Bankalar 2018

Üniversitelerin ekonomi ile bölümlerinde ilgili önlisans (Bankacılık ve Sigortacılık, vb.) ve lisans (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, vb.) eğitimi gören ya da mezun olan her gencin öncelikli hedeflerinden birisi bankacı olmaktır. Bunun altında çoğu bankanın kurumsal firmalar olması, maddi imkanlarının iyi olması, saygın bir meslek olması, vb. gibi birçok sebep yatmaktadır. Ancak bilindiği üzere bir bankada işe girmek kolay bir iş değildir ancak imkansız da değildir. Azimli bir şekilde gayret ederek sonuca ulaşılabilir. Öğrencilerin mezuniyetleri ya da öğrencilikleri sırasında yaptıkları stajlarda bunun için iyi bir fırsattır. Staj dönemlerinde çalışkanlıkları, ahlakları, iş disiplinleri ile öne çıkan stajyerler; sonraki işe alımlarda muhakkak daha farklı değerlendirilecektir.

Bu yazımızda staj başvurusu alan bankalar 2016 yılında da başvuru alacak mı, aranan şartlar neler konuları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

İlk olarak; şunu belirtelim ve staj başvurusu düşünen adaylarımızın içine su serpelim. Bankaların büyük bir bölümü 2016 yılında da stajyer kabulü yapacaktır. Bu bankaları sayacak olursak; Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, Bank Pozitif, Odebank, Denizbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Albaraka Türk Katılım Bankası, ING Bank, İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Finansbank, Eximbank, Akbank ve bunların iştiraklari olan firmalar staj başvurusu almaktadır.

Bankalara staj başvurusu yapabilmek için; kimi bankalara direkt olarak başvurabilirken, bazı bankalar stajyer alımlarını da ilan ile yapmaktadır. Verilecek ilanla birlikte gerekli şartları taşıyorsanız bu stajlara başvurabilirsiniz. Eğer ilan vermeyen bir bankaya staj başvurusu yapmak isterseniz, dolduracağınız staj başvuru formu ile birlikte ilgili bankanın herhangi bir şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Çoğu banka staj başvuru formlarını kendilerine ait kurumsal resmi web sitelerinde yayınlamaktadır. Formları da buradan temin ederek doldurup müracaatınızı yapabilirsiniz. Yaptığınız müracaat sonrası başvurunuz banka tarafından değerlendirilecek uygun görülmesi halinde staj için tarafınıza çağrı yapılacaktır. Staj başvuruları genelde yılda 1 ya da 2 kez açılmaktadır. Bunun için bankaların kurumsal resmi web sitelerinin duyurular bölümünü ya da kariyer ve iş ilanı sitelerini takip etmekte fayda vardır.

Staj Başvurusu Alan Bankalar 2018
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, çeyiz parası ve çeyiz yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*