Anasayfa / Bankalar / Yapıkredi Kredi Kartı İptal İşlemi Nasıl Yapılır

Yapıkredi Kredi Kartı İptal İşlemi Nasıl Yapılır

Kredi kartı kullanmının ülkemizde oldukça popüler olduğu, yaklaşık 54 milyon civarında kart kullanıcısı olduğunu bilmekteyiz. Kredi kartı almak oldukça bir kolay işlemdir. Hele hele eskiden bu daha da kolaydı. Ancak yapılan düzenlemeler ile biraz daha zor bir hale getirildi. Aslında konumuz kredi kartı almaktan ziyade kredi kartının nasıl iptal ettirileceği. Tabii ki kredi kartı iptal ettirmek almaktan çok daha zor. Şimdi bu yazımızda sizlere; ülkemizin kredi kartı pazarında lider bankalarından birisi olan Yapı Kredi Kartı Kartı iptal işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

Yapı Kredi Şubelerine Gitmek Yeterli

Eğer Yapı Kredi Bankası ‘ndan aldığınız World kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bu durumda izleyebileceğiniz yöntemlerden ilki herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine gitmek olacaktır. Bankaya gittikten sonra numaratörden Gişe işlemi için bir numara almanız gerekecektir. Numaranızı alıp, sıra da size geldikten sonra ilgili banka görevlisine Yapı Kredi Bankası ‘ndan kullanmakta olduğunuz world kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi söylemelisiniz. Görevli tarafından talebinizin alınması sonrasında ilgili işlemler yapılarak kredi kartınızın iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Kartınızın tamamen kapanıp kapanmadığını kesinlikle ilgili banka görevlisine sorunuz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Arayın

Yapı Kredi Bankası ile ilgili çoğu işlemlerinizi Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon bankacılığı üzerinden halledebildiğiniz gibi World Kredi kartınızın iptalini de buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 0 444 nolu Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon bankacılığını aramanız ve Kredi Kartı ile ilgili işlemler bölümünden iptal işlemlerine geçmeniz gerekmektedir. Sonrasında sistem tarafından otomatik olarak müşteri hizmetleri çağrı merkezi yetkilisine aktarılacaksınız. Bağlandığınız bu yetkiliye kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. İlgili görevli tarafından kontroller yapıldıktan sonra kredi kartı iptal işleminiz gerçekleştirilecektir.

Buraya Dikkat

Kredi kartınızı ister şubeniz kanalıyla iptal ettirin isterseniz de müşteri hizmetleri çağrı merkezi aracılığıyla iptal ettirin; her ikisinde de kredi kartınızı iptal ettirmemeniz yönünde ilgili görevliler tarafından size tavsiyede bulunabilecektir. Bu tavsiyeler aynı zamanda çeşitli promosyon, indirim ya da puan kampanyaları ile de süslenebilir. Böyle bir durumda tercih tabii ki size aittir. Eğer kredi kartınızı iptal ettirme konusunda kesin kararlı olduğunuzu düşünüyorsanız bunu da karşınızdakine bir şekilde belli etmelisiniz. Eğer bankanın size teklif etmiş olduğu promosyon, indirim, vs. Gibi hususları kabul etmeniz halinde sizden taahhütte alabilecektir. Bu taahhütler 6 ay kredi kartınızı kapatmamanız gerektiği, vs. Gibi olabilmektedir.

Gerekirse Dilekçe

Eğer kredi kartınızın iptali konusunda zorlanıyorsanız, en doğru karar bir dilekçe hazırlayıp bu dilekçeyi de ilgili bankaya teslim etmenizdir. Dilekçe ile başvuruda bulunulması tabii ki işi daha da resmiyete kavuşturacak, böylelikle bankanın işleminizi yapmama gibi bir lüksü olmayacaktır. Yapmasa bile bunu size yazılı olarak bildirmesi gerekecek, siz de hukuki yollara başvurabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kredi Başvurusu Yapılabilen En İyi 5 Banka başlıklı makalemizde En Hızlı Kredi, En Hızlı Kredi veren bankalar ve en kolay kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Evlilik Kredisi

ilginizi çekebilir

Garanti Bonus Flexi Kart Başvurusu

Uzun yıllar önce hayatımıza girmeyi başaran ve pek çok alışveriş kampanyası ile dikkat çeken kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*