Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Evlilik hazırlıkları yapıyorsanız ve bütçeniz çok geniş değilse bu süreçte bazı finansal sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bankaların sunduğu evlilik kredileri bu dönemde çoğu evlilik adaylarına rahatlık sağlamaktadır.Ziraat bankası tarafından sunulan evlilik süreciniz için kullanabileceğiniz tüketici kredisi sizinde evlilik hazırlıklarınız sırasında rahat bir nefes almanıza yardımcı olabilir.

Ziraat Bankasından Ne Kadar Evlilik Kredisi Kullanabilirim?

Evlilik kredileri tüketici kredileri kapsamında verildiği için kullanabileceğiniz kredi miktarı 15.000 TL ile kısıtlı ayrıca kullanılan tüketici kredisinin vade süreci maksimum 36 aya kadar uzatılabiliyor.Vade süreci  bankalar kurulu tarafından yasal olarak alınmış bir karar olduğu için 36 aydan uzun olamıyor.Eğer kullanacağınız kredi evlilik kredi değilse farklı üst limitler söz konusu.

ziraat evlilik kredisi
ziraat evlilik kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin Masraf Alınıyor mu ?

Ziraat bankasının tüketici kredileri kapsamında sunduğu evlilik kredisi için tercihinize masrafsız kullanım yapabilirsiniz.Masrafsız kredi kullanmanız durumunda başvurduğunuz tutar kesinti yapılmadan tarafınıza net olarak ödeniyor.Masrafsız kredide faiz oranı %1,3 olarak belirlenmiş.

Ayrıca Ziraat bankasının sunduğu  evlilik kredisini indirimli tüketici kredisi kapsamında kullanabiliyorsunuz.Kredi açılısı sırasında kredi kullanan kişi tarafından uygun görülecek bir miktarda özel komisyon alınarak uygulanacak faiz oranı azaltılıyor böylelikle kredinin aylık taksit tutarları istenilen ölçüde azaltılabiliyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi İçin Esnek Geri Ödeme Planı Uygulanıyor mu ?

Ziraat bankası kullanacağınız evlilik kredisinin geri ödemelerini bütçe planınıza göre esnek bir şekilde yapabilirsiniz.Ziraat bankası geri ödeme sürecinde aylık yada 3 aylık süre vade imkanlarından faydalanabiliyorsunuz.Böylelikle bütçenize aşırı yük bindirmeden geri ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Başka Bankadan Daha Önce Kredi Kullandım Ziraat Bankasından Evlilik Kredisi Alabilir miyim ?

Tüm bankalardan kullanacağınız kredilerde olduğu gibi Ziraat bankasıda kredi ödemenizde geçmiş işlemlerinizi değerlendirmektedir.Eğer daha önceki kredi ödemeleriniz düzenli olduysa ve gelir durumunuz ikinci bir krediyi karşılayabilecek düzeydeyse banka kredi kullanımınıza onay verebilir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Evlilik Kredisi başlıklı makalemizde Garanti Evlilik Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

*